Suplementy: czym są i do czego służą

Suplementy: czym są i do czego służą
Suplementy diety są to składniki odżywcze służące uzupełnieniu codziennej diety, często pozbawionej pewnych składników pokarmowych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nie pełnią one funkcji leczniczych, ale pomagają organizmowi odzyskać właściwą równowagę.

Są produkowane w postaci tabletek, drażetek, kapsułek, proszku, płynów (dobre soki) i w postaci ŻELU.

Zawiesina żelowa to najnowszy wynalazek w dziedzinie suplementów diety.

Zawierają witaminy, minerały, białka, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega 3-6-9).
Znaleźć można je wszędzie, w sklepach ze zdrową żywnością, supermarketach, aptekach i internecie.

Suplementy diety są kupowane głównie w celu rozwiązania konkretnego problemu, prewencji i dla dobrego samopoczucia.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na wchłanianie tabletek i rozprowadzenie substancji czynnych. W skrócie, w tabletkach składniki odżywcze znajdują sie w stanie odwodnionym i wprasowane do substancji wypełniających.
W związku z tym, stałe formy, aby były biodostępne, musza zostać rozbite i składniki odżywcze nawodnione. Inne czynniki, które odgrywają ważną rolę w określaniu kwoty wchłaniania składników odżywczych to wiek lub szczególna kondycja patofizjologiczna pacjenta, jak np. pH soku żołądkowego, zdolność organizmu do podziału na aktywne elementy, prędkość tranzytową żołądka-jelit i działanie flory bakteryjnej.

Odnośnie mikroelementów w postaci ciekłej, te są już uwodnione i gotowe, aby być wchłaniane przez organizm.
Docierają w większej ilości do komórek, ale mimo to nie osiągają najwyższego poziomu konsumpcji (wchłaniania) ze względu na ich łatwe i nieuniknione utleniania w kontakcie z powietrzem atmosferycznym. Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest osadzanie włókien zawartych w soku z przyczepionymi do nich składnikami odżywczymi. W związku z tym może wystąpić różnica składu pomiędzy opakowaniami, dlatego też inne spożycie mikroelementów.

Trzecia grupą jest, reprezentowana przez nową generację dietetycznych suplementów, ze składnikami odżywczymi, łatwo dostępnych biologicznie.

Jest to innowacyjna technologia Zawiesiny Żelowej (Suspension Gel Technology).

Żel Agel jest utworzony na bazie włóknistej struktury, z dwóch naturalnych i rozpuszczalnych włókien (guar, ksantan), które już zawierają mikroelementy uwodnione, zapewniając ich ciągłe uwalnianie w przewodzie żołądkowo-jelitowym.
Jest to możliwe, przez sam fakt, że włókna nie są atakowane przez enzymy trawienne z braku celulazy.

A więc, jak włókna uwalniają substancje odżywcze?

Guar i Xantan będąc dwoma włóknami rozpuszczalnymi mają właściwości chelatujące a mianowicie rozpuszczają się w cieczy do postaci galaretowatej, lepkiej i zdolnej do fermentacji przez bakterie jelitowe.
Dzięki temu procesowi fermentacji jest możliwa asymilacja składników pokarmowych na dwóch poziomach:

  • jelito cienkie
  • jelito grube.

W poziomie jelita cienkiego występuje trawienie żywności z syntezą kwasów tłuszczowych o krótkich łańcuchach i alkohole, natomiast w okrężnicy kończy sie cały proces absorpcji soli mineralnych, elektrolitów i wody.

Jest to absolutna nowość!

Nigdy więcej tabletek z różnymi wypełniaczami, witaminy i inne pierwiastki śladowe z syntezy, ale tylko forma Zawiesiny Żelowej i naturalne składniki!

Agel oferuje nam prawdziwą naturę.

Kliknij tutaj, aby odkryć prawdziwą rewolucję w świecie suplementów diety.

Author: Rita

Share This Post On